تقاضای طلاق به دلیل عقیم بودن زوج (عدم امکان باروری مرد )

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
تقاضای طلاق به دلیل عقیم بودن زوج

تقاضای طلاق به دلیل عقیم بودن زوج یکی از دلایل حقوقی و شرعی در بسیاری از نظام‌های حقوقی و دینی است. در این حالت، زن می‌تواند به دلیل ناتوانی همسر در تولید مثل، درخواست طلاق دهد. این نوع طلاق معمولاً به دلیل اهمیت خانواده و فرزندآوری در بسیاری از فرهنگ‌ها و قوانین، مورد پذیرش قرار می‌گیرد.

تقاضای طلاق به دلیل عقیم بودن زوج

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده …….

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

موکله در مورخه …… به استناد عقدنامه تنظیمی شماره صادره از دفتر شماره …… به عقد دائم خوانده درآمده است نظر به اینکه با گذشت حدوداً قریب به سال ازدواج زوجین و فی الحال بدلیل ناتوانی جسمی خوانده و مراجعات مکرر زوجین به مراکر درمانی پیشرفته کشور منجمله پژوهشکده رویان و سایر مراکز درمانی دیگر جهت بهبود درمان و بهبود وضع کنونی از برای بچه دار شدن زوجین و زوجه طبق مدارک پزشکی از سلامتی کامل برخوردار می‌باشد،

ولی متأسفانه بدلیل وجود مشکلات جسمانی و پزشکی زوج موکله از نعمت الهی مادر شدن محروم می‌باشد، و حال با استعلام از نظریه پزشکی قانونی و سوابق پزشکی موجود در مراکز درمانی و مدارک پزشکی موجود و با تحقق بند ۱۰ از شروط دوازده گانه ضمن عقد و عرایض مرقوم طی دادخواست تقدیمی و ضمائم آن استدعای رسیدگی و صدور حکم گواهی عدم امکان سازش به انضمام تادیه کلیه حقوق شرعی و قانونی را از محضر حضرتعالی خواستارم.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *