تقاضای صدور گواهی طلاق غیر مالی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
تقاضای صدور گواهی طلاق غیر مالی

تقاضای صدور گواهی طلاق غیر مالی یعنی ارائه یک درخواست از دادگاه برای صدور گواهی طلاق که در آن موضوعات مالی مانند مهریه، نفقه، و اجرت‌المثل مطرح نبوده و تنها به جدایی و پایان زندگی مشترک پرداخته می‌شود. در ادامه نمونه این درخواست را مشاهده می‌کنید.

تنظیم تقاضای صدور گواهی طلاق غیر مالی

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده ……

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

موکله در تاریخ …… به عقد دائم و شرعی خوانده درآمده و پس از سپری شدن دو سال و اندی از تاریخ عقد هنوز تصمیمی برای برگزاری مراسم عروسی و بردن زوجه به منزل مشترک ندارد.

زوج نه تنها هرگز نفقه‌ای نپرداخته بلکه مکرراً از موکله تقاضای پول داشتند و به بهانه‌های مختلف از جمله خرید جنس برای مغازه- اجاره مغازه- تهیه وام و پرداخت اقساط آن و … از موکله وجه نقد دریافت نموده و می‌نماید زوج هیچ مسئولیتی را به عهده نگرفته و زوجه به ناچار این بار سنگین مالی را به دوش میکشد.

و به نظر می‌رسد زوج هیچ هدفی جز اخاذی ندارد و قبلاً سابقه ازدواج داشته موکله حاضر شده بود بدون برگزاری مراسم عروسی و حتی در زیرزمین خانه‌ای زندگی مشترک را آغاز کند زیر) به هر حال با همه این مشکلات آقای …… همسر وی محسوب می‌شود.

لیکن زوج حتی حاضر نیست به دنبال خانه باشد و بیان می‌دارد که به علت نداشتن وسیله نقلیه یعنی با پای پیاده نمی‌تواند به دنبال منزل برود. به ناچار باز موکله خود به دنبال خانه رفته و دوبار تا پای قولنامه پیش رفته‌اند و پول پیش پرداخت شده لیکن زوج معامله را بهم زده و پول پیش را که موکله پرداخته بوده با ترفندی برده و تا به حال تماسی نداشته جز اینکه به موکله پیامک داده به من پول بده تا مغازه اجاره کنم.

لذا با عنایت به مراتب فوق و نظر به اینکه ادامه زوجیت برای زوجه غیر قابل تحمل می‌باشد، و مشکلات مالی فراوان برای وی به بار آورده و چون بند یک عقدنامه محقق گردیده صدور گواهی عدم امکان سازش مورد استدعا می‌باشد.

امضاء

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *