تقاضای صدور رأی مبنی بر پرداخت نفقه و تعیین نفقه ماهیانه

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
تقاضای صدور رأی مبنی بر پرداخت نفقه

تقاضای صدور رأی مبنی بر پرداخت نفقه به معنای درخواست زوجه از دادگاه برای صدور حکم الزام شوهر به پرداخت نفقه است. دادگاه پس از بررسی دلایل و مدارک، رأی به پرداخت نفقه توسط شوهر صادر می‌کند.

تقاضای صدور رأی مبنی بر پرداخت نفقه و تعیین نفقه ماهیانه

تقاضای صدور رأی مبنی بر پرداخت نفقه

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده …….

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

اینجانب …… مطابق وکالتنامه ملصق به تمبر مالیاتی پیوست وکیل خواهان دعوی خانم …… و اختیارات حاصله از موکل استماع دعوی را به تجویز مواد ۳۴ ۳۳ ۳۱ قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی به شرح ذیل خواستاریم.

به استحضار می‌رساند: با توجه به قانون مدنی و قانون حمایت از خانواده نفقه زن در عقد دائم بر عهده زوج (شوهر) می‌باشد، متأسفانه خوانده دعوی از تاریخ ۸۵/۹/۲ از پرداخت نفقه به عناوین مختلف خودداری نموده و مراجعات مکرر و تذکرات لازم از سوی موکله به نامبرده تاکنون بی نتیجه مانده است و وی نسبت به تأدیه آن هیچ اقدامی ننموده است.

تقاضای محکومیت خوانده دعوی به پرداخت نفقه مطابق مواد ۱۱۰۷، ۱۱۰۶، ۱۲۰۶ قانون مدنی و مواد ۵۱۵ و ۵۱۹ قانون آیین دادرسی مدنی در امور دادگاه‌های عمومی و انقلاب از تاریخ ۸۵/۹/۲ لغایت صدور رأی و اجرای آن و تعیین نفقه ماهیانه مادامی که علقه زوجیت باقی می‌باشد، به انضمام هزینه دادرسی و حق الوکاله مورد استدعاست.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *