تقاضای صدور حکم اعسار از پرداخت مهریه

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
تقاضای صدور حكم اعسار از پرداخت مهریه

در تقاضای صدور حکم اعسار از پرداخت مهریه، شوهر باید مدارک و شواهدی ارائه دهد که نشان‌دهنده وضعیت مالی او و عدم توانایی در پرداخت مهریه به صورت یک‌جا باشد. اگر دادگاه این درخواست را بپذیرد و حکم اعسار صادر کند، شوهر ممکن است از پرداخت یک‌باره مهریه معاف شده و به جای آن، پرداخت مهریه به صورت اقساطی یا با شرایطی که با وضعیت مالی او سازگار است، تعیین شود. این حکم به منظور رعایت انصاف و عدالت و در نظر گرفتن شرایط مالی واقعی فرد صادر می‌شود.

تقاضای صدور حکم اعسار از پرداخت مهریه

نگارش تقاضای صدور حکم اعسار از پرداخت مهریه

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده ……

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

که خواهان و خوانده طبق عقدنامه رسمی، همسر شرعی و قانونی هم بوده و در حال حاضر به علت ایجاد اختلاف و انحرافات اخلاقی زوجه و به علت استعمال مواد، سرقت و رابطه نامشروع در حبس می‌باشد، قصد مطلقه کردن وی را دارد.

به طوریکه با تقدیم دادخواست طلاق طی پرونده تقاضای طلاق نموده؛ از آنجایی که یکی از شرایط اجرای صیغه طلاق تأدیه مهریه می‌باشد، که با توجه به اینکه خواهان کارگر ساده و قراردادی بوده که بعضاً نیز بیکار می‌باشد، و هیچ اموال و دارایی نیز ندارد که بتواند مهریه زوجه را از آن محل تادیه نماید و شهودی هستند که در استشهادیه ضمیمه دادخواست آنها را معرفی نموده و به صحت اظهارات خواهان گواهی می‎دهند.

فلذا طبق ماده ۱۰۸۳ قانون مدنی حکم به تقسیط مهریه خوانده مورد استدعاست.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *