الزام زوجه به تمکین زوجیت

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
الزام زوجه به تمکین زوجیت

مفهوم الزام زوجه به تمکین زوجیت این است که دادگاه یا مراجع قضایی از زوجه درخواست می‌کند که به شوهر اجازه ورود به منزل مشترک را بدهد. این اقدام معمولاً در جهت حفظ وحدت خانواده و ادامه زندگی مشترک اتخاذ می‌شود، تا زوج بتواند به تعهدات خود به طرف دیگر ازدواجی خود پاسخ دهد و به تناسب برای رفاه خانواده خود و همچنین حفظ منافع خود در امور خانوادگی و اقتصادی شرکت کند.

الزام زوجه به تمکین زوجیت

تنظیم الزام زوجه به تمکین زوجیت

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده ……

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

خوانده دعوی بموجب عقدنامه شماره …… مورخ …… در دفتر عقد و ازدواج شهرستان …… به عقد دائم و همیشگی بنده درآمده و علی رغم اینکه تاکنون وظایف شوهری را طبق قانون و عرف به انجام رسانده و در تامین مایحتاج مادی و معنوی ایشان از هیچ کوششی دریغ ننمودم و مسکن مناسب اختیار نموده و هزینه‌های مربوط به خوراک و پوشاک و بهداشت و غیره را پرداختم و از نظر عاطفی نیز در حد توان تلاش خود را بکار بستم،

ولی متأسفانه همسرم بنام …… (خوانده فوق) از تاریخ …… بدون داشتن دلیل منطقی و محکمه پسند منزل را ترک نمود و با وجود درخواستهای شفاهی مکرر و ارسال اظهار نامه کتبی مبنی بر تمکین نامبرده کماکان از تمکین استنکاف می‌ورزد.

لذا نظر به اظهارات و عنایت به اینکه تمکین از وظایف شرعی و قانونی زوجه می‌باشد، و عدم تمکین موجبات بروز مشکلات عدیده را فراهم آورده و با استناد به ماده ۱۱۱۴ قانون مدنی درخواست صدور حکم مبنی بر الزام خوانده به تمکین زوجیت مورد استدعاست.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *