الزام خوانده به پرداخت نفقه معوقه مقوم به ۳۱۰ هزار تومان

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
الزام خوانده به پرداخت نفقه معوقه مقوم

الزام خوانده به پرداخت نفقه معوقه مقوم به معنای صدور حکم دادگاه است که شوهر را موظف به پرداخت نفقه‌ای می‌کند که از زمان تعیین‌شده تا کنون پرداخت نکرده است. این حکم پس از بررسی مدارک و دلایل ارائه شده توسط زوجه و محاسبه میزان نفقه معوقه صادر می‌شود.

الزام خوانده به پرداخت نفقه معوقه

الزام خوانده به پرداخت نفقه معوقه

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده …….

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

اینجانبان …… حسب وکالتنامه مصلق به تمبر مالیاتی پیوست دادخواست وکلای خواهان دعوی خانم …… و اختیارات حاصله از موکل استماع دعوی را به تجویز مواد ۳۴، ۳۳، ۳۱ قانون آیین دادرسی مدنی در امور دادگاه‌های عمومی و انقلاب به شرح ذیل خواستاریم.

1. موکله اینجانبان خواهان دعوی مطابق سند نکاحیه پیوست در مورخه ۱۳۸۲/۱۰/۲۴ تنظیمی در دفترخانه رسمی ازدواج به عقد دائم خوانده دعوی آقای …… فرزند …… با مهر المسمی ۵۰۰ عدد سکه تمام بهار آزادی درآمده و همسر شرعی و قانونی وی می‌باشد، که ماحصل این ازدواج یک فرزند به نام …… ۵ ساله می‌باشد.

2. متأسفانه حسب اظهارات موکله همسرش وی را بدون پرداخت نفقه و تأمین مایحتاج روزمره زندگی وی رها نموده و از زندگی مشترک وی را اخراج کرده است.

از آنجا که عقلاً و عرفاً و شرعاً رها نمودن زوجه جوان بدون پرداخت نفقه و تأمین مایحتاج روزمره وی موجبات عسر و حرج زوجه را فراهم می‌کند، و خصوصاً اینکه مطابق اظهارات تلاش وی جهت حفظ و انسجام پایه‌ها و اساس خانواده فقط از سوی موکل به صورت یک طرفه بوده که بیش از دردسر برای موکل چیزی دیگری نداشته است و زوج دلایل واهی و بی اساس نامبرده را از منزل اخراج و موجبات تمکین موکله با این اقدام خوانده از موکله سلب شده است.

لذا مستفاد از اصول معتبر فقهی و حقوقی و مواد متبع و لازم الرعایه قانونی خصوصاً به تجویز مواد ۱۱۰۷- ۱۱۰۶- ۱۱۰۲- ۱۱۰۳ قانون مدنی و مواد ۱۹۸ قانون آیین دادرسی مدنی در امور دادگاه‌های عمومی و انقلاب و از باب تسبیب مستفاد از مواد ۵۱۹- ۵۱۵ قانون مارالذکر درخواست محکومیت خوانده به نفقه موکل و پرداخت مطلق خسارات و هزینه‌های دادرسی در حق موکل مورد استدعاست.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *