الزام جد پدری به پرداخت نفقه نوه‌ های خود

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
الزام جد پدری به پرداخت نفقه نوه‌ های خود

تقاضای الزام جد پدری به پرداخت نفقه نوه‌ های خود معمولاً در شرایطی مطرح می‌شود که پدر نوه‌ها از عهده پرداخت نفقه برنمی‌آید، غایب است یا به هر دلیلی قادر به انجام این وظیفه نیست. دادگاه پس از بررسی مدارک و مستندات لازم می‌تواند حکم به الزام جد پدری به پرداخت نفقه نوه‌های خود صادر کند.

نگارش درخواست الزام جد پدری به پرداخت نفقه نوه‌ های خود

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده ……

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

اینجانب …… فرزند …… استماع دعوی را به تجویز قانون آیین دادرسی مدنی در امور دادگاه‌های عمومی و انقلاب به شرح ذیل خواستارم.

با عنایت به اینکه خوانده دعوی بعنوان جد پدری فرزندان مرحوم …… می‌باشد، که مرحوم …… بر اثر سانحه تصادف در مورخه …… به رحمت ایزدی پیوسته است و با توجه به اینکه خوانده دعوی ماترک آن مرحوم در ید و تصرف خود دارد و دارای تمکن بسیار بالایی است علی رغم تکلیف قانونی مبنی به پرداخت نفقه فرزندان آن مرحوم از پرداخت نفقه نوه‌های خود امتناع می‌نماید.

اینجانب …… به موجب دادنامه شماره …… مورخه ۸۳/۱۲/۲۶ از شعبه ۸ دادگاه عمومی شهرستان …… به عنوان امین منضم ولی قهری صغار متوفی…… به نامهای …… و …… منصوب شده‌ام که دادخواست فوق پیرو این سمت از سوی صغار مطرح به رسیدگی شده است. تقاضای الزام خوانده بعنوان جد پدری فرزندان مرحوم …… به پرداخت نفقه از تاریخ تقدیم دادخواست لغایت صدور رأی فعلاً مقوم به ده میلیون و ده هزار ریال و تعیین نفقه ماهیانه مورد استدعاست.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *