اعسار از هزینه دادرسی و صدور حکم پرداخت مهر المسمی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
اعسار از هزینه دادرسی و صدور حکم پرداخت مهر المسمی

اعسار از هزینه دادرسی و صدور حکم پرداخت مهر المسمی به معنای این است که زن در صورت ناتوانی مالی، می‌تواند درخواست معافیت از پرداخت هزینه‌های دادرسی را ارائه دهد تا بتواند برای دریافت مهریه اقدام کند. در صورت تأیید اعسار، دادگاه حکم پرداخت مهریه را بدون نیاز به پرداخت هزینه‌های دادرسی صادر می‌کند.

اعسار از هزینه دادرسی و صدور حکم پرداخت مهر المسمی

تنظیم اعسار از هزینه دادرسی و صدور حکم پرداخت مهر المسمی

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده …….

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

اینجانبان …… و …… حسب وکالتنامه ملصق به تمبر مالیاتی پیوست دادخواست وکلای خواهان دعوی …… و اختیارات حاصله از موکل استماع دعوی را به تجویز مواد ۳۴، ۳۳، ۳۱ قانون آیین دادرسی مدنی در امور دادگاه‌های عمومی و انقلاب به شرح ذیل خواستاریم.

1. موکله اینجانبان خواهان دعوی مطابق سند نکاحیه پیوست در مورخه ۱۳۷۶/۷/۲۵ تنظیمی در دفترخانه رسمی ازدواج به عقد دائم خوانده دعوی آقای …… با مهر المسمی ۲۰۰ عدد سکه تمام بهار آزادی درآمده و همسر شرعی و قانونی وی می‌باشد،

2. نظر به اینکه بنا به دلالت سند رسمی ازدواج مهریه تعیین شده به موکل علیرغم مطالبه آن از خوانده دعوی به ایشان پرداخت نشده که این موضوع موجبات تضییع حقوق شرعی و قانونی موکل را فراهم کرده است.

لذا صدور قرار فوری تأمین خواسته به شرح دادخواست تقدیمی و همچنین محکومیت خوانده و اعسار از هزینه دادرسی را خواستاریم و از طرفی با عنایت به اینکه بیم آن می‌رود که خوانده در اموال خود در فاصله رسیدگی و صدور حکم و اجرای آن نقل و انتقالاتی قرار دهد و از دسترس خارج نماید و از این طریق موجبات تضرر موکل را فراهم نماید.

لذا درخواست می‌شود قرار قبل از ابلاغ اجرا شود.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *