لایحه دفاعیه اعتراض به منع تعقیب قتل عمد

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
اعتراض به منع تعقیب قتل

اتهام قتل اگر قتل عمد باشد و در حالتی که قرار منع تعقیب از سوی بازپرس صادر شود، شاکی باید اعتراض خود را به دادگاه کیفری اعلام نماید. در ادامه نمونه ای از لایحه اعتراض به قرار منع تعقیب در پرونده قتل را مشاهده می‌کنید.

 اعتراض به منع تعقیب قتل

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم دادگاه عمومی جزائی مجتمع …...

 سلام احتراماً

در خصوص اعتراض به قرار صادره از شعبه ۸۰۵ بازپرسی محترم به قسمتی از عناوین مجرمانه که منع تعقیب صادر گردید، مراتب آن را به استحضار آن مقام عالی می‌رساند:

در پی قتل مرحوم …… به وسیله سلاح گرم شکاری وآلات دیگر از جمله شمشیر چاقو، چوب و غیره که خانواده قاتل …… با فرزندانش به منزل پدر مرحوم رفته و ابتدای امر آنان را با شمشیر چاقو و …… تهدید و درگیری و فحاشی و حتی پاره نمودند. لباس مادر مرحوم با شمشیر نموده‌اند که تمامی این مطالب را شهود شهادت داده.

حتی خود متهمین نیز به رفتن موکل پدر مرحوم آقای …… اقرار نموده و وقوع درگیری را توضیح داده و در همان محل نیز قتل اتفاق افتاده که بیرون آمدن ماشین خاور خانواده قاتل …… را گواهان شهادت داده‌اند و حتی آلات سرد از جمله شمشیر چاقو و … را در دست آنان مشاهده و فحاشی آنان را نیز گواهی نموده‌اند.

اما متأسفانه شکایت موکلین با وجود دلائل و قرائن موجود در پرونده خصوصاً وقوع قتل در همان منزل که بدون فحاشی و ورود به عنف منزل پدر مرحوم امکان پذیر نبوده؛ بازپرس محترم در نظر نگرفت. یعنی تمام این جرائم مقدمه بوده و بعد قتل اتفاق افتاده و بدون این جرائم امکان قتل وجود نداشته است.

و قرار منع تعقیب صادر نموده است که مورد اعتراض موکلین شدیداً واقع شده و حتى موکل یا موکلین همگی بالاتفاق حاضرند. علاوه بر محتویات محکم پرونده که وقوع جرمهای ارتکابی توسط متهمین را نشان می‌دهد، سوگند یاد نمایند.

چرا که این یک امر بدیهی است که کسی که با قصد و هدف قتل به منزل فردی وارد شود. و درب بسته باشد به زور وارد منزل وی می‌شود با وجود دسته جمعی بودن خانواده قاتل صددرصد وجود چنین جرمهایی از جمله فحاشی، تهدید ایراد ضرب عمدی که گواهی پزشکی و اظهارات شهود و تحقیقات کلانتری و بازدید از صحنه قتل و ورود به عنف مصداق قانون دارد.

چرا که جمعیتی که به زور وارد منزل آقای …… با سلاح گرم و سرد شده‌اند در بدو امر شروع به فحاشی و تهدید و پاره نمودند. لباسهای زنان خصوصاً مادر مرحوم که اکنون آثار لباس وی مشهود و در دست است و درگیری و به قسمت حاد جرم یعنی قتل احدی از آقایان بنام مرحوم …… اتفاق و بعد از اعمال ارتکابی مجرمانه همگی مردم و شهود آنان را در سر صحنه که فرار مینموده‌اند.

و حتی برخی دورادور آنان و صدای آنان را که فحاشی و تهدید می‌نموده‌اند، دیده و شنیده‌اند. علیهذا عاجزانه تقاضا دارم به لحاظ رعب و وحشتی که خانواده قاتل در روستا ایجاد نموده و اینکه بدون هیچ گونه مجوزی به زور وارد منزل آقای …… شده‌اند و حریم آنجا را شکسته و با زنان و مردان در منزل درگیر حرفهای رکیک به آنها زده تا اینکه منجر به قتل آقای شده است.

که همۀ این جرائم باوجود دست جمعی بودن خانواده قاتل و پسرانش اتفاق افتاده، نقض قرار صادره از شعبه ۸۰۵ بازپرسی را دارم و حتی حاضریم شهود و یا معاینه و تحقیقات محلی مجدد گردد و مردمی که آنجا این صحنه را مشاهده نموده‌اند،؛ تمامی حقایق و وقایعی که اتفاق افتاده را بازگو نمایند.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *