ابلاغ وجود حق حبس دریافت کل مهریه در قبال تمکین ماده ۱۰۸۵ قانون مدنی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
ابلاغ وجود حق حبس دریافت کل مهریه

ابلاغ وجود حق حبس دریافت کل مهریه به معنای اطلاع‌رسانی رسمی زوجه به شوهر است که تا زمان دریافت کامل مهریه، از انجام وظایف زناشویی خودداری می‌کند. این حق زوجه بر اساس قوانین شرعی و حقوقی قابل اعمال است و از طریق دادگاه یا مراجع قانونی ابلاغ می‌شود.

ابلاغ وجود حق حبس دریافت کل مهریه

ابلاغ وجود حق حبس دریافت کل مهریه

با سلام

به استحضار می‌رساند:

اینجانب …… وکیل رسمی دادگستری به وکالت از خانم …… و اختیارات حاصله در وکالتنامه از موکل مراتب فوق را به تجویز مواد ۱۵۶ و ۳۱ و ۳۳ و ۳۴ قانون آیین دادرسی مدنی به شما رسماً ابلاغ می‌نمایم.

1. ارسال اظهارنامه مذکور برای موکل توجیه قانونی ندارد چون مطابق اظهارات موکل و اظهارات شما در اظهارنامه عروسی فی مابین شما و همسرتان صورت نگرفته است، لذا مستفاد از ماده ۱۰۸۵ قانون مدنی موکل دارای حق حبس می‌باشد، تا مهریه‌اش کاملاً به ایشان پرداخت نشود از تمکین در قبال شما خودداری می‌کند، مهریه به ایشان پرداخت شود تا نامبرده نیز محیا انجام عروسی گردد.

2. مطابق اظهارات موکل، نفقه‌ای به ایشان پرداخت نشده، حتی هزینه عقد و ثبت سند رسمی نیز از سوی خانواده موکل هزینه شده است و پرداخت نفقه گذشته به موکل محمل قانونی ندارد و درخواست می‌شود در صورت امکان از ارسال اظهارنامه‌های مشابه به آدرس موکل امتناع نماید.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *